top of page
TREZOR KOTVA

TREZOR

Tajemství Jacka Daniela

Untitled_edited.jpg

Celý svůj život jsem věnoval hledání ztraceného trezoru. Trezoru, který kdysi dávno patřil Jacku Danielovi. Úspěšnému podnikateli, milovníkovi žen a respektovanému gentlemanovi.

Kdo by čekal, že hledat obyčejný trezor může být pro někoho tak důležité. Ale co když skrývá ta opravdová tajemství? Co když je pro nás opravdu důležité, abychom znovu nahlédli dovnitř? Co když ukrývá něco, co je potřeba znovu oprášit a ukázat světu?

 

Poprvé jsem se vydal na cesty chvíli po studiích a moje putování neskončilo doteď. Prošel jsem křížem krážem dva kontinenty, spával v luxusních hotelích i v chatrčích na okraji lesa. Za tu dobu jsem potkal spoustu lidí, vyslechl nepřeberné množství příběhů, pravd i lží.

Málokdo by řekl, že věc, kterou každý den používáte ke své práci, se Vám může stát osudnou. Ale co když ta samá věc poté zmizí beze stop? Možná ji to obestře mlhavým tajemstvím, možná to dá vzniknout novým příběhům. Pro mne a pro mnoho dalších se hledání stalo posedlostí. Doteď nevím, zda za jeho zmizením stojí milenka, nebo některý příbuzný. Doteď stále netuším, zda sejf ukrývá něco víc, než jen peníze. Co ale vím, že Jack Daniel zemřel kvůli němu a že je důležité ho najít dříve, než padne do nesprávných rukou.

77 MINUT

OBTÍŽNOST - VYSOKÁ

2-5 HRÁČŮ

ÚSPĚŠNOST - ZATÍM MALÁ

REKORD

_edited.jpg

Team SQUARED - 44:39 min

CENA

2 hráči ................................ 2399 Kč

3 hráči ................................. 2499 Kč

4 hráči ................................. 2599 Kč

5 hráčů ................................ 2699 Kč

2023TERPECABadgeFinalist.png
2022TERPECATopRoom.png

1. MÍSTO V ČR
36. MÍSTO NA SVĚTĚ 

1. MÍSTO V ČR
12. MÍSTO NA SVĚTĚ 

HŘBITOV KOTVA

Hřbitov

O poklad pana Böhma

Untitled_edited.jpg

V jednom ze žižkovských zákoutí se nachází téměř zapomenutý hřbitov jedné rodiny. Rodiny pana Böhma. Pan Böhme se nenarodil jako zámožný člověk, ale všechno jmění získal až během svého života. Nikdo však netušil jak a kde k němu přišel. Jako mladý odjel na studia a vrátil se jako zcela jiný člověk. Měl moc, bohatství a neobyčejné charisma. Za svůj život měl mnoho žen, ale i přes svůj šarm u něj žádná nevydržela. Nakonec umřel zcela sám a bez dětí a právě žižkovský hřbitůvek je místem posledního odpočinku jeho a jeho rodiny. Nikdo netuší, co se stalo s jeho penězi, nikdo netuší, zda má nějaké příbuzné a popravdě na něj asi i většina lidí dávno zapomněla.

 

Můj děda si ze mne vždy utahoval a po večerech mi vyprávěl historky o panu Böhmovi a jeho životě. Některé byly veselé, po některých se jeden bál dokonce i usnout. Bohatství pana Böhma nebylo jen tak ledajaké, podle některých musel prý dokonce obelstít samu smrt, ale kdoví, jak to tenkrát bylo. Jisté ale je, že neodešel zcela bez zapomnění. Mnoho indicií naznačuje, že jeho bohatství je ukryto a cesta k jeho získání začíná právě na hřbitově rodiny Böhmových.

66 MINUT

OBTÍŽNOST - STŘEDNÍ

1-4 HRÁČI

ÚSPĚŠNOST - 75%

REKORD

IMG_9316_edited.jpg

Team The World Escape Crew / EscapetheroomERs - 17:54 min

CENA

1 hráč ................................... 1599 Kč

2 hráči ................................. 1699 Kč

3 hráči ................................. 1799 Kč

4 hráči ................................. 1899 Kč

2023TERPECABadgeNominee.png
KOTVA MISE

MISE #53

První policejní případ

Untitled_edited.jpg

Jo, já sem Bob, ten starej parchant, co zabásnul nejednoho šmejda. Vzpomínám na dobu, kdy sem čmuchal na paty zlodějíčkům v pražském Žižkově. To místo bylo prohnilý až do morku kostí - krádeže, přepadení, vraždy za bílého dne. Byla tam místa, kam by duše obyčejnýho živáčka nepáchla, ale já měl tu práci rád a to město sem přímo zbožňoval. Tenkrát už sem byl protřelej lotr, kterej rád vyháněl z milovanýho města kdejakou pakáž. Ten rok sem hákoval jako poručík na policejním okrsku. Jo, to byly doby. Vím, paměť už mi vlastně neslouží tak jako tenkrát, zapomínám a spousta případů se mi slejvá do jedný velký barevný šmouhy. Pořád mám ale v hlavě živej obrázek toho jednoho…

 

Byl to jeden z prvních jarních dnů, ale do léta měl pořád daleko, holky už běhaly venku v kraťoučkej šatičkách a lehkym svetýrku a to byla pro nás policajty parádní podívaná. Ten večer nám končila celodenní šichta, měl sem zrovna na služebně nováčky a těšil sem se, jak si vyhodíme z kopejtka v místní putice. Tuhle myšlenku mi ale vyhnal z hlavy drnčící telefon. Zvedl sem ho – hlášení z centrály, prej ošklivá vražda v parku. Co naplat, chlast a ženský musí pár hodin počkat. Zelenáče sem tenkrát hnal na jejich první velkej případ, no co, mezitim sem si mohl v poklidu vychutnat pár těch skleniček něčeho vostřejšího.

99 MINUT

OBTÍŽNOST - VYSOKÁ

2-6 HRÁČŮ

ÚSPĚŠNOST - 53%

REKORD

fullsizeoutput_1949_edited1 (kopie).jpeg

MASS EXITUS - 44:43 min

CENA

2 hráči ................................. 2099 Kč

3 hráči ................................. 2199 Kč

4 hráči ................................. 2299 Kč

5 hráčů ................................ 2399 Kč

6 hráčů ................................ 2499 Kč

golden_key_badge.png

The Golden Keys
2017

2022TERPECABadgeFinalist.png
2023TERPECABadgeFinalist.png
bottom of page